داستان رژیم دوکان

دکتر دوکان در کتاب رژیم لاغری دوکان داستان تولد رژیم دوکان رو تعریف کرده که ما تصمیم گرفتیم اون رو با شما دوستان هم به اشتراک بذاریم:

در آن زمان، تمام علمی که من از تغذیه و رژیم درمانی داشتم فقط چیزی بود که از استادهایم در طول دوره تحصیل شنیده بودم، که محدود میشد به توصیه ی رژیم های کم کالری و وعده های ذره بینی غذا که جلوی هر فرد چاقی میگذاشتی، میخندید و از سر میز بلند میشد. برای افراد خوش خوراک، جیره بندی غذا که لذت زندگی است و  کالری شماری بسیار مضحک به نظر میرسد.

از آنجایی که من هیچ مهارتی در زمینه کاهش وزن نداشتم، این خواسته او را رد کردم.

من به کتابخانه دانشکده پزشکی رفته بودم و در مورد ارزش های تغذیه ای گوشت و سایر پروتئین ها تحقیق کرده بودم.

وقتی که بیمارم بعد از 5 روز دوباره برگشت و دوباره 4 پوند دیگر کم گرده بود، من تغییراتی تو نوع پروتئین مصرفیش دادم و دوباره ازش خواستم پیش من برگرده.

وقتی بعد از گذشت 20 روز او 22 پوند کم کرد، من دوباره دستور آزمایش خون دادم که بازهم مثل اولی اطمینان بخش بود. حرکت بعدی من این بود که سایر گروههای پروتئین رو به رژیم اضافه کردم. با وجود اینکه همه چیز خوب پیش میرفت، برای برطرف کردن نگرانی که داشتم، از او خواستم که آب بیشتری بنوشد (3 لیتر در روز).

او پذیرفت که یک سری سبزیجات خاص را هم به رژیم اضافه کند، چراکه مدت زیادی بود که از رژیم او حذف شده بودند و این نگران کننده بود.

وقتی که او 5 روز بعد برگشت، حتی یک پوند هم کم نکرده بود و این مساله را بهانه کرد برای اینکه دوباره به رژیم گوشت خواری خودش برگردد. من به او اجازه دادم که به رژیم اولیه خود برگردد با این شرط که به صورت یک در میان هر 5 روز سبزیجات را هم اضافه کند، وگرنه دچار کمبود ویتامین می شود. بیارم این حرف را قبول نکرد اما در نهایت چون به علت کمبود فیبر دچار مشکل یبوست شده بود، توصیه من را انجام داد.

و این گونه بود که فاز اول رژیم دوکان و علاقه من به درمان چاقی متولد شد. بیمار من جهت درس و تخصص  من را کاملا تغییر داد. من تلاش کردم که رژیم را بهبود ببخشم و برنامه غذایی را خلق کردم که به نظر میرسد چه از لحاظ روانی و چه فیزیکی برای افراد دارای اضافه وزن و کاهش وزن سریع مناسب است.

اپلیکیشن لاغری

این برنامه مختص شماهایی است که همه چیز را امتحان کرده اید، برای کسانی که بارها وزنتان را کاهش دادید و برای آنهایی که به دنبال روشی هستند تا نه تنها لاغر شوند، بلکه بتوانند نتیجه زحمات خود را برای طولانی مدت حفظ کنند و با بدنی که دوست دارند و سزاوار آن هستند زندگی کنند.

بنابراین من نسخه جدید رژیم لاغری دوکان رو به همه بیمارانم که باعث شدند زندگی من در نقش یک پزشک معنای واقعی پیدا کند، و به ویژه به اولین بیمارم یعنی آن ناشر دارای اضافه وزن، تقدیم میکنم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *